NASTAVENÍ TRŽNÍ CENY – ZDARMA

Správně nastavit cenu při prodeji Vaší nemovitostí je základ dobrého prodej.

Fráze: „slevit se dá vždy“  v dnešní době internetu a informovanosti kupujících už neplatí.

Proč?

Protože, když nastavíte cenu příliš vysoko, nikdo na prohlídku nepřijde. Po dvou měsících, po tom co nikdo nepřišel, slevíte, a co se pak může stát? Zase nikdo nepřijde, proč? Protože všichni, kteří váš inzerát viděli za nesmyslně vysokou cenu, si už v hlavě pamatují jen to, že z nějakého důvodu váš dům tehda nechtěli vidět, ale už si nepamatují proč. Vám už se nechce tak dlouho čekat, tak tedy zase zlevníte. A co na to vaši potencionální kupující? Položí si jednoduchou otázku? „Proč se ta nemovitost už 2x zlevnila?“ A jaká je pro ně nejjednodušší odpověď? „Asi je tam nějaký problém.“ Přitom Vaše nemovitost žádnou vadu nemá, jen byla nastavena špatně cena. V této fázi se už můžete dostávat pod hodnotu své nemovitosti a začínáte prodávat pod cenou, ale co vám zbývá, když nikdo na prohlídku nepřišel. Výsledkem je to, že když se objeví první potencionální kupec a zeptá se váš ještě na slevu, tak mu rádi slevíte, protže víte, že po půl roce je to první člověk, který projevil zájem.

Takže fráze: „slevit se dá vždy“ je v dnešní době opravdu mylná.

A věřte, že kupující nemovitosti sledují a sledují je dlouho. Kupující, než něco koupí, trvá to půl roku, ale klidně rok a po tuto dobu sleduje co se prodává a za jakou cenu.

Faktorů, které ovlivňují cenu je opravdu hodně a totožný dům v Olomouci bude mít úplně jinou cenu, než stejný dům např. v Senici na Hané.

A jak tedy správně nastavit tržní cenu Vaší nemovitosti?

Má rada: Nechte si poradit odborníkem, který má za sebou ve vaší lokalitě prodaných X nemovitostí, ten opravdu zná cenovou mapu a nastaví cenu dle vašich představ  o prodeji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *