FINANCOVÁNÍ PŘI KOUPI ČI PRODEJI NEMOVITOSTI

FINANCOVÁNÍ NEMOVITOSTÍ

V realitách pracuji již dlouho, prošla mi rukama řada finančních poradců, ale doporučit ať už kupujícím nebo prodávajícím toho správného, o kterém si myslím, že je jeden z nejlepších je obrovský problém.

Spousta z Vás se už s nějakým finančním poradcem setkala, může to být někdo cizí, doporučený kamarády z práce nebo je to od vás někdo z rodiny.  Ale jak opravdu znáte jeho kvality, když jste s ním zatím buď neřešili nic nebo jen pár drobností jako je pojištění či spoření za 300,-/měsíčně. U hypotéky jde o mnohem více peněz, vašich peněz, a hlavně o to, zda jí vůbec dostanete. Proto výběr správného finančního poradce je pro financování úplně to nejdůležitější.

Cca 80% nemovitostí se financuje hypotékou a při dotazu kupujících na financování je nejčastější odpověď:

„mám svého finančního poradce“ nebo „finaconvání máme zajištěné“

A jaký je nejčastější výsledek?

Finanční poradce hypotéky dělá jen zřídka a buď hypotéku vůbec nedostanete nebo za úplně jiných podmínek, než vám říkal na začátku (a za 30 let při splátkách proděláte hoooodně peněz), a také se často stává, že samotná koupě se protahuje ze dvou měsíců klidně i na půl roku, pak jste naštvaní jak vy, tak i prodávající (kupující).

Vím, že je těžké si vybrat toho správného (reference kamarádů, je to známý nebo už jste s ním něco dělali), ale nechte si poradit od někoho, kdo s nimi řeší hypotéky a podotýkám hlavně hypotéky, a ten opravdu ví, kdo je dobrý a kdo ne.

Zaměřte se na finanční poradce, který dělají hlavně hypotéky.

 

Já Vám doporučuji, a to s čistým svědomím:

Jiří Zedník

775 340 451

jiri.zednik@stingfinance.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *